Abstract:
Кваліфікаційна бакалаврська робота: 65 с., 15 рис., 9 табл., 6 додатків, 40 використаних джерел.
Метою бакалаврської дипломної роботи є на основі вивчення теоретичних та практичних аспектів визначити засоби удосконалення податкової політики та розробити напрямки удосконалення розвитку податкової системи підприємства.
Предметом дослідження є податкова політика АТ «Фармак».
Об’єктом дослідження виступає процес формування та реалізації податкової політики підприємства.
В межах цього дослідження було обґрунтовано доцільність удосконалення податкової політики АТ «Фармак».
На підставі проведення проведеного дослідження податкової політики АТ «Фармак» можна констатувати, що підприємство здійснює зважену легальну податкову політику. При цьому керівництво підприємство використовує усі можливості для законного зниження суми податкового навантаження.
Виявлено, що основним напрямком оптимізації податкової політики будь-якого підприємства є використання на підприємстві податкового менеджменту та формування для цього відвідного відділу. Формування ефективної податкової політики неможливо без формування та впровадження облікової політики, яка необхідна для зниження податкового навантаження на підприємство, а також для визначення і постійного моніторингу діючих податкових пільг, а також пільг, які плануються до впровадження
Description:
За результатами проведеного дослідження податкової політики АТ «ФАРМАК» сформульовано наступні висновки:
1. Серед науковців не сформований єдиний погляд на визначення сутності податкової політики підприємства. Тому запропоноване наступне визначення, податкова політика – це складова частина податкової стратегії, яка полягає у визначенні та встановленні найбільш ефективного законного способу мінімізації податкового навантаження для даного підприємства з метою підвищення ефективності його фінансово-економічної діяльності та стабілізації його фінансового стану.
2. Нормативно-правове регулювання податкової політики підприємства складається з трьох рівнів. На першому рівні знаходиться ПКУ, на другому - Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Н(П)СБО 1 та різноманітні П(С)БО. На третьому ж рівні нормативно-правового регулювання податкової політики підприємства знаходяться Листи та Накази Державної податкової служби України, узагальнюючі податкові консультації, дані судової практики відносно правомірності дій органів ДПСУ.
3. Практичні аспекти дослідження були застосовані до АТ «Фармак», який є провідним фармацевтичний підприємством в Україні та одним з найбільших платників податку на прибуток. За останні 5 років АТ «Фармак» активно розвивавало ся збільшуючи свої активи та капітал. Проаналізувавши техніко-економічні показники підприємства можна стверджувати, що АТ «Фармак» стабільно прибуткове, рентабельне, ліквідне та фінансово стійке підприємство, яке здійснює значні інвестиції у розвиток не тільки самої компанії, но її персоналу, внаслідок чого постійно зростає продуктивність праці.
4. На підставі проведення проведеного дослідження податкової політики АТ «Фармак» можна констатувати, що підприємство здійснює зважену легальну податкову політику. При цьому керівництво підприємство використовує усі можливості для законного зниження суми податкового навантаження. АТ «Фармак» регулярно сплачує значну суму податку на прибуток і є одним із найбільших платників цього податку в Україні.
5. У ході дослідження ефективності податкової політики АТ «Фармак» встановлено, що податкове навантаження з податку на прибуток на підприємстві є стабільним і практично не перевищує діючу ставку оподаткування. Податкова місткість витрат та податкомісткість без врахування ЄСВ на підприємстві також постійно знижуються. Податкова політика АТ «Фармак» є цілком ефективною.
6. Виявлено, що основним напрямком оптимізації податкової політики будь-якого підприємства є використання на підприємстві податкового менеджменту та формування для цього відвідного відділу. Формування ефективної податкової політики неможливо без формування та впровадження облікової політики, яка необхідна для зниження податкового навантаження на підприємство, а також для визначення і постійного моніторингу діючих податкових пільг, а також пільг, які плануються до впровадження.
7. Запропоновано для розвитку податкової системи АТ «Фармак»: збільшити обсяг та питому вагу експортної продукції підприємства шляхом виходу на нові зарубіжні ринки та розширення присутності на існуючих ринках; поступово перетворити АТ «Фармак» на міжнародну компанію; постійно оновлювати та модернізувати основні засоби для отримання значних сум податкового кредиту з ПДВ та за для але і до скорочення обсягів викидів у атмосферу; більш активно використовувати пільгове оподаткування з ЄСВ.