Abstract:
Кваліфікаційна бакалаврська робота містить 50 сторінок, 3 рисунки, 3 додатки, 7 використаних джерел.
Об’єкт роботи: тепловологістний стан огороджувальних конструкціїй.
Предмет роботи: програми для розрахунку тепловологістного стану огороджувальної конструкціїї.
Мета роботи: розробка програми для розрахунку тепловологістного стану огороджувальної конструкціїї з урахуванням її шарів.
Задачі роботи: аналіз впливу тепловологістного стану огороджувальних конструкцій на приміщення; аналіз шляхів обміну вологи у огороджувальних конструкціях; аналіз норм для розрахунку тепловологістного стану; алгоритм розрахунку тепловологістного стану за ДСТУ; розробка структур даних та програмних класів; розробка користувацького інтерфейсу програми; розробка програмних модулів користувальницького інтерфейсу; розробка інтерфейсу діалогових вікон; виконання тестових розрахунків.
У багатьох країнах будівлі споживають більше енергії, ніж транспорт і промисловість. За статистикою Міжнародного енергетичного агентства, у всьому світі будівництво відповідає за більше споживання електроенергії, ніж будь-який інший сектор.
Розроблений програмний засіб дозволяє виконати розрахунок складних огороджувальних конструкці будівлі, що проектується або експлуатується, на накопичення вологи у елементах конструкції та можливості її конденсації
Description:
Значну частину часу ми проводимо в будівлях, тобто в офісі або вдома. Енергія, яку споживають в будівлі, складає значну частку загального споживання енергії в країні. Ця частка сильно залежить від ступеня електрифікації, рівня урбанізації, площі забудови на душу населення, переважаючого клімату, а також національної і місцевої політики для підвищення енергоефективності. У багатьох країнах будівлі споживають більше енергії, ніж транспорт і промисловість.
Одна з проблем будівель, яку вирішують нормативними , організаційними та технічними шляхами, це стан вологості огороджувальних конструкцій.
Проблема в тому, що багато будівель мають старі огороджувальних конструкцій. Волога всередині огороджувальних конструкцій з часом викликає прогресуюче псування матеріалів, плями та цвіль на стінах, що негативно впливає на мікрокліматичні умови навколишнього середовища та здоров'я.
Значна присутність вологи в стінах значно знижує ступінь теплової ізоляції стіни до такої міри, що, розсіювання тепла в навколишнє середовище може зрости до 65%, що спричиняє дискомфорт і збільшення витрат на опалення.
Основні шляхи надходження вологи до огороджувальних конструкцій: структурна вода, баланс вологості, будівельна вологість, аварійна вологість, метеорологічна волога, конденсаційна вологість, капілярна волога.
В даний час для забезпечення нормативних параметрів використовуються різні будівельні матеріали і технології енергоефективності житлових будинків.
Розроблений програмний засіб дозволяє виконати розрахунок складних огороджувальних конструкці будівлі, що проектується або експлуатується, на накопичення вологи у елементах конструкції та можливості її конденсації.